XXIX Tydzień Kultury Języka - Wiadomości - 22.04.2021 Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowie
Darmowy Kurs CSS

Dyrekcja ZPO w Piekoszowie uruchamia w roku szkolnym 2021/2022 klasy siódme dwujęzyczne z językiem niemieckim. Dodatkowo rusza nabór do klasy czwartej o profilu sportowym. Szczegóły w zakładkach "Klasa sportowa" i "Nauczanie dwujęzyczne"

XXIX Tydzień Kultury Języka

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

XXIX Tydzień Kultury Języka (15 – 20 marca 2021r.) pod hasłem: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”.

Z okazji XXIX Tygodnia Kultury Języka w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie dla uczniów klas I – III, zorganizowane przez nauczycieli Iwonę Kuban, Beatę Konarską, którego tematem było przybliżenie sylwetki patrona szkoły Jana Kochanowskiego.

Każda szkoła wybiera na patrona osobę wybitną, autorytet. Taką też postacią jest autor Trenów. W obecnym, trudnym czasie kiedy na świecie i w Polsce panuje pandemia szczególnie ważne są pozytywne wzorce. Jan Kochanowski a właściwie jego filozofia życia i twórczości spełnia dzisiaj ogromną rolę. To wielki poeta Odrodzenia, który pokazuje jak ważny jest człowiek, język którym się posługuje, natura która go otacza. Renesansowe wartości jak: harmonia, spokój, szacunek do przyrody są ponadczasowe, a dzisiaj kiedy konieczne są pewne ograniczenia są szczególnie doceniane.

 Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przybliżającej życie i twórczość Jana z Czarnolasu. Na pamiątkę spotkania z patronem szkoły w Tygodniu Kultury Języka, nasi najmłodsi otrzymali materiały przypominające o sylwetce Jana Kochanowskiego.

Uczniowie klas starszych (IV – VIII) zapoznali się z informacjami dotyczącymi XXIX Tygodnia Kultury Języka oraz sylwetką patrona szkoły poprzez classroom biblioteki szkolnej.

 Nuczyciele:  Iwona Kuban, Beata Konarska

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.