Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Wigilijne spotkanie z emerytowanymi pracownikami szkoły

Wigilijne spotkanie z emerytowanym pracownikami szkoły

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły – czas radości i oczekiwania, ale także wspomnień i wzajemnych życzeń. Ich tradycją są wspólne spotkania przy świątecznym stole, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie. Tak również jest w naszej szkole. Jasełka, spotkanie opłatkowe oraz koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Bonus wpisały się na stałe w tradycję naszej szkoły. W tym roku dzień ten był wyjątkowy, ponieważ, w związku z jubileuszem stulecia szkoły podstawowej, zostali zaproszeni szczególni goście – emerytowani pracownicy – nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Byli to:

Pani Teresa Gos

Pani  Maria Grzegorczyk

Pani  Irena Jakubowska

Pani  Barbara Jurek

Pani Joanna Śmiech

Pani  Małgorzata Obara

Pan  Sławomir Obara

Pani  Helena Piotrowska

Pani  Irena Rodak

Pani  Anna Snoch

Pani  Rozalia Walczyńska

Pani  Maria Wójcik

Pani  Maria Białacka

Pani  Halina Janowska

Pani  Wiesława Sobura

Pani Danuta Szafulska

Pani Zofia Woźniak

Tegoroczne jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły odbyły się pod hasłem „Bóg się rodzi”. Rozpoczynając spotkanie głos zabrała Pani dyrektor – Ewa Wydra witając Wójta gminy Piekoszów – Pana Zbigniewa Piątka, Panią Grażynę Tatar – sekretarza gminy, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz całą szkolną społeczność – nauczycieli oraz uczniów. Następnie głos zabrali aniołowie, król Herod, pasterze, trzej królowie a także Maryja z małym Jezuskiem i Józef. Widowisko uświetniły wokalne występy uczniów klasy III d, którzy okazali się nie tylko świetnymi aktorami, ale także wokalistami. Po skończonym przedstawieniu dzieci złożyły świąteczne życzenia, a następnie zrobiła to Pani dyrektor – Ewa Wydra. Podziękowała uczniom, którzy wprowadzili zebranych  w bożonarodzeniowy klimat i życzyła, aby przy wigilijnym stole nie zabrakło rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok przyniósł pogodę ducha. Następnie głos zabrała Pani Rozalia Walczyńska – emerytowana nauczycielka naszej szkoły, która w imieniu wszystkich emerytów podziękowała za zaproszenie i mile spędzony czas a także życzyła zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Pan Zbigniew Piątek  podziękował  dzieciom, że dzięki nim zapachniało świętami i złożył zebranym życzenia radości, pokoju, nadziei, dzieciom odpoczynku i dobrych stopni a wszystkim spotkania za rok. Życzenia od Samorządu Szkolnego oraz wspólna fotografia i wręczenie upominków dla gości zakończyło tę część spotkania.

Następnie gospodarze i gości zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Oprócz dyrekcji szkoły – Pani dyrektor Ewy Wydry, Pani wicedyrektor Beaty Ziental oraz Pani wicedyrektor Barbary Ignasiak przy wspólnym stole zasiedli Wójt Piekoszowa - Pan Zbigniew Piątek, sekretarz gminy – Pani Grażyna Tatar, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Aleksander Sieradzan, proboszcz – ks. Zygmunt Kwieciński oraz zaproszeni emeryci, nauczyciele i pracownicy szkoły.  Pani dyrektor Ewa Wydra wyraziła zadowolenie ze spotkania w takim gronie, ponieważ to szczególny i wyjątkowy czas, a koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Bonus uświetnił ten wigilijny czas. Niespodzianką były kalendarze ze zdjęciem członków chóru wręczone przybyłym gościom. Zabierając głos Pan Zbigniew Piątek podziękował zespołowi za wprowadzenie w świąteczną atmosferę, dzięki której serca otwierają się na pokój, nadzieję, a wszyscy czeszą się, że na świat przychodzi Zbawiciel. Życzenia świąteczne złożył Pan Aleksander Sieradzan. Następnie  ks. Szymon przeczytał Słowo Boże – fr. Ewangelii św. Łukasza, a ks. proboszcz wspominał swoje dzieciństwo i szkołę, do której chodził w młodości. Podkreślił, że dla niego szkoła było to miejsce, gdzie działo się dobro. Zacytował wiersz Jana Twardowskiego pt.: Boże”:

Boże którego nie widzę

a kiedyś zobaczę

przychodzę bezrobotny

przystaję w ogonku

i proszę Cię o miłość jak o ciężką pracę

życząc miłości, gdyż każdy człowiek jest jej spragniony, a ona czyni go szlachetnym, a następnie przytoczył wiersz „Boże Narodzenie”:

Podszedł na palcach niedowiarek bo
konstytucja nie zabrania do Matki Bożej.
Mówił do Niej - tak nam się wszystko poplątało
partia przy końcu zbaraniała
niech Cię za rękę choć potrzymam
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania

Pani dyrektor zachęciła wszystkich do wspólnego składania sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem.

Było to niezwykłe spotkanie. Obok najmłodszych uczniów naszej szkoły zasiedli najstarsi – emerytowani nauczyciele. Były wspomnienia, wspólne zdjęcia i życzenia. Tak jak w rodzinie, bo przecież szkoła to jedna wielka rodzina…

 

Galeria zdjęć

 

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.