Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Szkolny chór BONUS

     

Działalność muzyczna w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie posiada wieloletnie bogate tradycje. Śpiew jest najważniejszą formą wychowania muzycznego.Zajęcia prowadzone w szkole przeznaczone są dla uczniów pragnących rozwijać swoje zamiłowanie do śpiewu. Uczestniczyć w nich może każdy uczeń z dobrym głosem i słuchem muzycznym.

 Od roku szkolnego 2011/2012 w Szkole Podstawowej działa chór szkolny. Opiekunem grupy jest nauczyciel muzyki p. Maria Wiech. W lutym 2013 roku zespół przyjął nazwę BONUS. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, przy Szkole Podstawowej udało się zaprojektować i zakupić stroje galowe dla dzieci.

Dzieci swoim śpiewem corocznie  uświetniają uroczystości szkolne oraz z bardzo dużym zaangażowaniem i zapałem biorą udział w próbach i kolejnych przedsięwzięciach artystycznych. Świadczą o ty wyniki na licznych konkursach muzycznych.

Ważniejsze osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017 : 

  • 26 października 2016r. - II miejsce chóru oraz III miejsce solistki Dominiki Blicharskiej w Świętokrzyskim Konkursie - "Patriotyzm wśród nas. Wolność znaczy - Ojczyzna" w Pacanowie.

 

  • 13 listopada 2016r. - Udział  w koncercie „Kto ty jesteś? Polak mały!”  w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

 

  • 19 listopada 2016r. - Udział w IV Świętokrzyskim Zlocie Chórów, warsztaty i koncert pt. Ruch elementem wspomagającym śpiew.  Nasz chór BONUS został zaproszony jako grupa warsztatowa i właśnie z nim dr Ksenia Miskiewicz -  absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie prowadziła pokazowe zajęcia.  

                                                                                                          

 

  • 29 grudnia 2016 roku zwycięstwo chóru w X Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w kieleckim kościele św. Jadwigi Królowej odbył się finałowy koncert X Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. 

  • 6 stycznia 2017r. zdobycie Pucharu komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych podczas gali finałowej II Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie kolędowanie”, który odbył się w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Dominika Blicharska – zdobyła wyróżnienie, a nasza chórzystka Amelia Brożyna III miejsce.

                                                                                                                                                   

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.