Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Aktualności

Drodzy Rodzice,  Uczniowie, Pracownicy Szkoły.

Nazywam się Krzesaj Iwona. Jestem pielęgniarką, specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa w środowisku nauczania i wychowania. Od tego roku we współpracy z Wami, będę czuwać nad bezpieczeństwem i zdrowiem uczniów w trakcie pobytu w szkole i z tego powodu jest mi niezmiernie miło.

Współpracę z Wami przyszło mi rozpocząć w okresie pandemii w związku z którą jest wiele niewiadomych. Zapewniam jednak że dołożę wszelkich starań aby profilaktyczna opieka zdrowotna nad uczniami , edukacja zdrowotna uczniów oraz doraźna pomoc uczniom, pomimo pewnych utrudnień była utrzymana na odpowiednim poziomie. Pamiętajmy jednak,
że za bezpieczeństwo osób na terenie szkoły odpowiadamy Wszyscy. Jeżeli współpraca między kimkolwiek z Nas będzie zachwiana i nie będziemy stosować się do zaleceń, które są Nam przekazywane, powstaną dodatkowe utrudnienia. Podejdźmy do otaczającej Nas sytuacji ze spokojem, rozsądkiem i odpowiedzialnością.

Przed Nami okres przeziębień i różnych infekcji. Dodatkowo coraz większy przyrost zachorowań na Covid 19 w Polsce sprawia ze wzrasta Nasza obawa o bezpieczeństwo. Dlatego przestrzegajmy zasad które obowiązują od dawna, czyli zwracajmy uwagę jak dzieci się czują przed wyjściem do szkoły, czy nie mają temperatury lub objawów typu katar, kaszel, duszności. Nie puszczajmy dzieci w razie, gdy którykolwiek z nich wystąpi. Zwracajmy uwagę także czy u Nas samych nie występują ww objawy. Dodatkowo zasłaniajmy nos i usta, często myjmy i dezynfekujemy ręce. Szanujmy Nasze zdrowie wzajemnie.

Należy jednocześnie pamiętać że nie każda infekcja to koronawirus, natomiast każdy przypadek infekcji w szkole będzie rozpatrywany indywidualnie, czasem w porozumieniu
z Sanepidem.

Na stronie internetowej szkoły będzie dostępna zakładka "MEDYCYNA SZKOLNA" gdzie będą dostępne wszystkie informacje które chciałbym przekazać.

 Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:25 do 15:00 będę dostępna pod numerem telefonu 41 30 61 028 wew. 37. 

Dodatkowo na mojego maila pielegniarkawszkole@gmail.com można przesyłać zapytania i zgłaszać różne sprawy na których temat chcielibyście zasięgnąć informacji. Zachęcam do tej formy komunikacji.

Z góry dziękuję za dobrą współpracę. Życzę Wam udanego i zdrowego Roku Szkolnego.

Z Pozdrowieniami

Pielęgniarka szkolna

Krzesaj Iwona. 

 


 

O tej porze roku a czasami dwa razy w roku często w szkołach pojawia się problem wszawicy.
W ostatnich latach pomimo wzrostu świadomości zdrowotnej Polaków, liczba przypadków wszawicy niemal się podwoiła. Jest ona rozpowszechniona na całym świecie i nie jest wyłącznie oznaką braku higieny. Ponieważ wiele osób do dnia dzisiejszego żyje w takim przekonaniu to problem wszawicy stał się pewnego rodzaju tematem tabu. Z powodu braku edukacji, osoby u których stwierdzono chorobę są wykluczone z grupy i wyśmiewane przez rówieśników. Zupełnie 7niepotrzebnie. Tym bardziej, że obecnie dostępnych jest wiele środków w aptece przeciwko wszawicy przez co profilaktyka i leczenie jest o wiele łatwiejsze.

W celu pogłębienia wiedzy na ten temat odsyłam do strony Ministerstwa Zdrowia, gdzie znajdziecie wszystkie informacje dotyczące objawów i rodzajów wszawicy, profilaktyki i zwalczania wszawicy, oraz postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w szkole. (Link do strony: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wszawica )

Poniżej broszura opracowana przez Państwową Inspekcję Sanitarna, w której znajdują się wszystkie te informacje w skrócie.

pobierz broszurę

https://www.gov.pl/web/zdrowie/wszawica

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.