Pozalekcyjne zajęcia sportowe

Jednym z celów programu jest wdrażanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i rekreacji, z daleka od komputerów i ekranów telewizyjnych. W związku z tym zaproponowano wycieczki, które miały pokazać alternatywne formy odpoczynku.

OBSZAR 5 - Wycieczka na basen

Wycieczka odbyła się na basen do Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Olimpic” w Strawcznku. Trzydziestu uczniów doskonaliło umiejętności pływania różnymi stylami, odbyły się mini zawody pływackie. Głównym celem jednak była zabawa w wodzie, która łączyła przyjemne z pożytecznym.

OBSZAR 5 - Wycieczka na lodowisko

Trzydziestu uczniów wyjechało na lodowisko na Stadion Miejski w Kielcach. Tam uczono się i doskonalono techniki jazdy na łyżwach. Niektórzy wykazali się już dużymi umiejętnościami, inni stawiali pierwsze kroki na lodowisku. Były także gry i zabawy pod okiem opiekunów. Nie obyło się oczywiście bez upadków, którym towarzyszyło mnóstwo śmiechu. Zabawa była cudowna!

OBSZAR 5 - Wycieczka na kręgle

Aby pokazać uczniom, w jak różnorodny sposób można spędzać czas, zorganizowano wycieczkę na kręgielnię do Strawczynka. Kręgle to doskonała forma rywalizacji, zabawy i rekreacji. Jest ogólnodostępna, nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności ani środków. Uczniom bardzo się podobało, wielu z nich postanowiło zaproponować tę formę odpoczynku swoim rodzinom.

Zobacz inne działania

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.