Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

Dnia 30. 11. 2023r.  odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki , wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję, przez uczniów z kl. VI a  , została przygotowana  część artystyczna, podczas której przyszli czytelnicy rozwiązywali krzyżówki,  odgadywali  zagadki związane z  bohaterami baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Brzydkie Kaczątko.  Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie zostali zapoznani z zasadami korzystania z księgozbioru naszej biblioteki, a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu pani dyrektor Marzena Zbroszczyk i  pan dyrektor dr  Krzysztof Stępniewski dokonali uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych   na czytelnika biblioteki. Na pamiątkę nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy oraz Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka „Wnuczka antykwariusza”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt zrealizowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki, zapraszamy do częstych  odwiedzin  i życzmy niezapomnianych wrażeń czytelniczych.

Link do galerii zdjęć

Iwona Kuban

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.