MAŁY EKOLOG TO JA

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS I – III ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W KONKURSIE  POWIATOWYM 

POD HASŁEM: „MAŁY EKOLOG TO JA”

Uczniowie klas I – III uczęszczający na zajęcia świetlicowe uczestniczyli w jednym z zadań PROGRAMU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ DLA POWIATU   KIELECKIEGO pod nazwą: „DLA ZIEMI, DLA SIEBIE” w roku szkolnym 2018/2019 zorganizowanym przez STAROSTWO POWIATOWE W KIELCACH.

Cel projektu : 

1) kształtowanie właściwej postawy wobec przyrody i dostrzegania jej różnorodności,

2) zwrócenie uwagi na przyczyny narastającej lawiny odpadów i problem z ich usuwaniem w najbliższym otoczeniu,

3) zrozumienie konieczności segregowania odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania – wprowadzenie pojęcia recykling,

4) kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i troski o najbliższe otoczenie,

5) rozwijanie pozytywnych uczuć wobec świata przyrody.

Nauczyciele na zajęciach świetlicowych rozmawiali z uczniami o formach przyrody występujących w najbliższym otoczeniu, ukazując jej różnorodność, a jednocześnie zmiany jakie w niej zachodzą na skutek działalności człowieka. Wyjaśniali sens segregowania śmieci. Uczniowie rozpoznawali  kolory, wygląd i opis pojemników na różne odpady a nauczyciele wyjaśniali, co można zrobić z surowców wtórnych. Zapoznali również uczniów ze słowem recykling. Wyjaśniali kim jest ekolog, na czym polega jego działalność oraz tłumaczyli, że każdy może nim być. Po zapoznaniu się z celami konkursu, uczniowie przez kilka tygodni  pod kierunkiem nauczycieli wykonywali  plakaty. Zgodnie z regulaminem – praca przebiegała w trzech grupach wiekowych. Pod kierunkiem nauczycieli – Renaty Podstawki i Joanny Jarząbek – osobno pracowali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Dzieci wykonywały elementy cząstkowe plakatu, które w końcowym etapie zostały skomponowane w całość i przekazane do Organizatora konkursu – Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w marcu 2019 roku.

Uczestnicy konkursu:

Klasy pierwsze: Patrycja Olczyk, Maja Picheta, Martyna Pietrzyk, Laura Sobczyk, Maja Socha, Tymon Sorbian – 1A; Aleksandra Dąbek, Adrian Kwiatkowski, Karol Smorenda – 1B oraz Łucja Warchoł z 1C.

 

Klasy drugie: Kacper Koza, Michalina Nawrocka, Aleksandra Terelak, Zuzanna Tkacz, Wiktor Tkacz – 2A, Daria Misztal, Wiktoria Szlefarska, Natalia Zarychta z 2B.  

 

Klasy trzecie: Karolina Kornecka, Natalia Malicka, Piotr Wira, Kinga Wzorek z 3A, Gabriela Hochel, Liliana Orlińska, Franciszek Syska, Nikola Zimna  z 3B.

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.