III Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Powiększ

Nasza szkoła bierze udział w III Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym organizowanym przez Kuratorium Oświaty, który odbędzie się 30 kwietnia 2019 roku

Celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Rajd ma formułę zlotu gwiaździstego, uczestnicy startują z różnych miejscowości i zdążają do wspólnej mety, która zlokalizowana będzie przy Centrum Sportowo‐Rekreacyjnym „Olimpic” w Strawczynie.

Rajd organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Kielcach we współpracy z Gminą Strawczyn, Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach i Komendą Miejską Policji w Kielcach. Planowany czas przybycia wszystkich grup rowerowych do Strawczyna o godzinie 12.00. Na mecie rajdu dla uczestników przewidziano ciepły posiłek oraz konkursy z nagrodami.

Nasz Rajd dla uczniów rozpocznie się w Piekoszowie o godzinie 09.30 pod budynkiem szkoły i odbywać się na trasie (START) PIEKOSZÓW –  ŁAZISKA - RYKOSZYN – ŁOSIENEK – MICIGÓZD - BRYNICA – JULIANÓW – CHEŁMCE – STRAWCZYNEK - (META) – STRAWCZYNEK - PIEKOSZÓW (POWRÓT)

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest posiadanie karty rowerowej, zapoznanie się z regulaminem rajdu, podporządkowanie się decyzjom kierownictwa rajdu oraz pisemna zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego. Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower. Rower musi być wyposażony w:

  • światło pozycyjne przednie o barwie białej lub żółtej selektywnej,
  • światło pozycyjne tylne barwy czerwonej,
  • światło odblaskowe tylne czerwone o kształcie innym niż trójkąt,
  • przynajmniej jeden sprawnie działający hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

 

Prosimy o zaopatrzenie dziecka w odpowiedni ubiór w zależności od warunków atmosferycznych na zewnątrz (ciepłą kurtkę, czapkę, rękawiczki ewentualnie płaszcz przeciwdeszczowy) oraz kartę rowerową. Informujemy również o obowiązku jazdy w kasku ochronnym na rowerze osób niepełnoletnich. Prosimy również zabrać ze sobą coś do picia.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają:  

Pan Grzegorz Opara tel. 697414232,

Pan Adam Kwiecień tel. 667001148

 

Informacja do pobrania

Karta zgłoszenia dla uczestnika nieletniego

 

Trasa rajdu

 

Trasa powrotna

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.