BEZPIECZNE WAKACJE – BY ZACZĘŁO SIĘ MIŁO I RÓWNIE MIŁO SIĘ SKOŃCZYŁO…

Powiększ

Wakacje już tuż, tuż.

Zapewne z niecierpliwością na nie czekacie. Są one czasem beztroski, ale też okresem, w którym tryb życia ulega dużej zmianie. Pojawiają się atrakcje, ale i zagrożenia. Im lepiej się do nich przygotujecie, tym bezpieczniej wrócicie z letniego wypoczynku. Już wiecie, w jaki sposób należy wypoczywać nad wodą i w górach. Dziś zapraszamy Was do zapoznania się z bardzo ważnymi zasadami zachowania podczas pobytu w innych miejscach i okolicznościach – na wsi, w lesie, na drodze, w domu –  gdy jesteście sami oraz na placu zabaw, w mieście i podczas podróży. Zagadnienia są bardzo ważne, dotyczą Waszego zdrowia i życia. Zaproście więc rodziców lub rodzeństwo, aby pomogli Wam w opanowaniu zasad bezpieczeństwa latem.  


 

Zawsze trzeba pamiętać, że wypoczynek i dobra zabawa nie zwalniają nikogo  z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Jak powinno się postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. 


 
Ale nawet jeśli zdarzy się coś złego, wiedza pomoże Wam wybrać właściwe rozwiązanie. Pamiętajcie także, że z wielu opresji o wiele łatwiej wychodzi się przy zachowaniu pogody ducha, a uśmiech pozwala rozładować niejedną napiętą    i niebezpieczną sytuację. 

Kliknij, by dowiedzieć się więcej

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.