Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Aktywnie kibicujemy młodym sportowcom

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

Aktywnie kibicujemy młodym sportowcom

Uczniowie kl. III b i III c wzięli udział w  finale III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Wydarzenie to było częścią II Świętokrzyskich Igrzysk Sportowych, odbyło się w kieleckiej Hali Legionów i ściągnęło setki uczestników.

Finał wojewódzki zgromadził 300 młodych sportowców, stanowiąc kulminacyjny punkt serii zmagań na poziomie gminnym i powiatowym. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło w sumie 3,5 tysiąca dzieci z 280 przedszkoli z całego województwa świętokrzyskiego. Zawody obejmowały  różnorodne dyscypliny, od tradycyjnych zapasów po badminton i turnieje gier zręcznościowych.

Finał Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka rozpoczął się od uroczystej parady. Wyjątkowym momentem było zapalenie olimpijskiego znicza przez dwukrotnego olimpijczyka w kolarstwie burmistrza Piekoszowa -Zbigniewa Piątka.

Wydarzenie było nie tylko świętem sportu, ale także okazją do integracji. Uczniowie z kl. III b i III c wspólnie z nauczycielami panią Małgorzatą Pietrzykowską, Magdaleną Jęczmińską i Katarzyną Wenturą aktywnie dopingowali swoim młodszym kolegom, tworząc niezapomnianą atmosferę wspólnoty i radości ze sportowej rywalizacji.

Organizatorem wydarzenia było Kuratorium Oświaty w Kielcach, a patronat honorowy nad nim objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.