Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Zespół Placówek Oświatowych w Piekoszowie w gronie zwycięzców XXIII edycji akcji Góra Grosza

Powiększ

Zespół Placówek Oświatowych

w Piekoszowie

w gronie zwycięzców

XXIII edycji akcji Góra Grosza

   

Ile wart jest jeden grosz? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta i oczywista- jeden grosz. Jeśli jednak przyjrzymy się akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, cała sprawa nabiera innego wymiaru.

     Każdego roku w Polsce organizowana jest zbiórka pieniędzy na potrzeby dzieci i młodzieży. Zbierane są monety o niewielkich nominałach, które sumując się, dają pokaźną kwotę.
 Za zgromadzone środki Towarzystwo Nasz dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież w całej Polsce, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków. Prowadzi również specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz Ośrodki Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT.
    Nasza placówka od lat uczestniczy w akcji Góra Grosza. Podobnie było w zeszłym roku szkolnym. Poszczególne klasy I-VIII, przedszkole oraz pracownicy ZPO w Piekoszowie gromadzili grosiki, aby przekazać je na konto zbiórki. Szkolną akcję przeprowadziły: wicedyrektor szkoły Halina Brożek, Małgorzata Rzepa oraz Justyna Siedlecka. Ważną rolę odegrali uczniowie, którzy segregowali monety, ważyli, pakowali je do pudełek, by ostatecznie odwieźć zebrane pieniądze na pocztę. Największe zasługi mają jednak darczyńcy, którzy wsparli całą akcję – Rodzice, Dzieci, Wychowawcy i Pracownicy szkoły. W ZPO w Piekoszowie została zebrana kwota 4252,58 zł. Zwycięskie klasy otrzymały symboliczne nagrody za wielkie zaangażowanie i zebranie największej kwoty.
    Warto było wziąć udział w akcji Góra Grosza. Była okazja, by się zjednoczyć, poczuć lepszymi ludźmi i pomóc innym.

Nasza placówka zajęła w zeszłorocznej akcji Góra Grosza
III miejsce i otrzymała nagrodę 3000,00 zł.

Czy weźmie udział w XXIV edycji?

Tak! I znowu da z siebie wszystko!

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.