Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Nauka poprzez zabawę i doświadczenia

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

20 października uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawcy Beaty Snochowskiej i pedagoga szkolnego pani Ewy Zaród uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Wyjazd ten był nagrodą za zajęcie III miejsca w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Dolej Olej – Zużyty Olej Zbieramy i Środowisku Pomagamy!” i w całości był zorganizowany oraz ufundowany przez Fundację Zrównoważonego Rozwoju GREEN PLANET 2050. 

Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Na wystawę składało się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych, gdzie każdy mógł się pobawić, można było sprawdzić pojemność płuc, zobaczyć jak w ręce przepływa krew w żyłach, a także dowiedzieć się, jak dbać o środowisko. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, doświadczyć, sprawdzić, każdy znalazł tam coś dla siebie. 

Z całą pewnością można stwierdzić, że dzieci uczyły się poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Drugoklasiści uznali ten wyjazd za bardzo udany i pouczający. 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.