Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Nasza szkoła trzeci raz w finale Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

Powiększ

Z satysfakcją informujemy, że Szkoła Podstawowa w Piekoszowie po raz trzeci reprezentowała nasza gminę -  i miasto -  w finale XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. W ciągu kilku miesięcy – od września do listopada – uczniowie zmagali się z ortografią, pisząc dyktanda zainspirowane postaciami i wydarzeniami historycznymi, które odegrały znaczącą rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Pierwszy – szkolny – etap tego konkursu adresowany był dla wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W tym roku bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży zadeklarowała swój udział w tym ogólnopolskim projekcie łączącym  umiejętności ortograficzne z historią Polski.

W naszej szkole Dyktando Niepodległościowe pisała ponad czterdziestoosobowa drużyna.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, pracę nad naszą polszczyzną, a w efekcie -  bardzo wysoki poziom napisanych dyktand. Brawa dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie, bo wyszli z tych zmagań zwycięsko.

Laureatom szkolnego etapu serdecznie gratulujemy. W tym roku zostali nimi:

 ( kategoria klas VII – VIII )

I miejsce – Maria Myszura, ucz. kl. VII „a”

II miejsce – Zofia Głowala, ucz. kl. VII  „b”

III miejsce – Magdalena Madej i Natalia Malicka, ucz. kl. VIII „a.

 ( kategoria klas IV – VI )

I miejsce – Antoni Pacione di Bella, ucz. kl. VI „c”

II miejsce – Wiktoria Balicka, ucz. kl. V „a”

III miejsce – Jakub Korzeniak, ucz. kl. VI „c”.

Dyplomy i książki   - nagrodzonym osobom -   zostały wręczone przed uroczystą akademią zorganizowaną w naszej placówce z okazji Święta Niepodległości.

Piekoszowską  szkołę w kolejnym etapie tego konkursu reprezentowała czteroosobowa delegacja, o czym zdecydowali organizatorzy projektu. 26 października 2023 r. p uczennice

Marysia Myszura, Zosia Głowala, Madzia Madej i Natalka Malicka

pisały niezwykle trudny tekst dyktanda w Zespole Szkół Katolickich  w Kielcach.  Brawa dla Was, Dziewczęta, bo opanowałyście stres, bardzo dobrze wywiązując  się z powierzonego Wam zadania.

Szczególne gratulacje dla Marysi Myszury, która znalazła się w finale, zajmując zaszczytne  III miejsce w województwie świętokrzyskim – w kategorii wiekowej kl. VII – VIII. Cieszy to tym bardziej, że Marysia jest dopiero uczennicą siódmej klasy i  - kolejny raz - udowadnia, że z ortografią jest za pan brat!

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczniów udział w tym przedsięwzięciu był ważny -  zaowocował głębszym poznaniem naszego ojczystego języka  i zrozumieniem historii Polski.

                                                                                                oprac.    Agnieszka Ginter-Wijas

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.