ZPO w Piekoszowie gospodarzem spotkania międzynarodowego

Powiększ

           

 Szkoła w Piekoszowie była w dn. 20-24 maja 2019 r. miejscem międzynarodowego spotkania partnerów projektu Erasmus Plus KA229: "European Digital Classroom+ ”.

Gościliśmy 16 uczniów i 15 nauczycieli z Estonii, Grecji, Włoch i Portugalii. Piętnastu uczniów polskich wraz z rodzinami przyjęło dzieci z zagranicy w swoich domach. Wszyscy uczestnicy zostali zaangażowani w liczne warsztaty i wycieczki. Zadowoleni goście opuścili nasz kraj w sobotę 25 maja, a Portugalczycy dopiero w niedzielę.

Wszyscy uczniowie z naszej szkoły mieli szansę spotkać się z zagranicznymi kolegami podczas wspólnych zajęć w szkole. Nauczyciele również gościli na otwartych lekcjach zorganizowanych w różnych klasach.

Serdecznie dziękujemy za efektywną współpracę rodzicom, nauczycielom, uczniom i wielu innym osobom i instytucjom zaangażowanym w to tygodniowe, bogate merytorycznie, ale i bardzo złożone organizacyjnie i logistycznie przedsięwzięcie. We wszystkich aspektach się udało. Uczniowie robią plany na przyszłość... To miłe widzieć ich entuzjazm.

Podsumowując wrażenia ze spotkania w Polsce, można powiedzieć, iż Erasmus Plus to faktycznie okno na świat. Po wizycie gości nasi uczniowie zachowują się dzisiaj inaczej niż tydzień temu - ożywili się, są lepiej zorganizowani, współpracują w grupie, wykonali swoje zadania, nauczyli się większej odpowiedzialności, komunikują się z ludźmi z czterech krajów, szykują się do wyjazdów do szkół za granicę, stale pytają kiedy, jakie następne projekty. Zachęceni pozytywnymi doświadczeniami, na pewno będziemy się o nie starać.

 

Prezentacja zamieszczona poniżej pokazuje, jak przebiegało spotkanie.

Prezentacja - kliknij

 

Linki do relacji fotograficznych z poszczególnych dni:

1

Galeria - dzień 1

2

Galeria 1 - dzień 2

Galeria 2 - dzień 2

Galeria 3 - dzień 2

3

Galeria - dzień 3

4

Galeria - dzień 4

5

Galeria - dzień 5

 

Filmy:

Powitanie

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.