Zima i przedświąteczny czas w szkolnej świetlicy

Zbliżająca się zima i przedświąteczny czas
w szkolnej świetlicy...

Szybko upływający czas zapowiadający zbliżającą się zimę, a wraz z nią niezwykły urok Świąt Bożego Narodzenia zainspirował nas do twórczych plastycznych działań.

W ich efekcie, na głównym holu i na korytarzu przyległym do sali świetlicy, urządziliśmy wystawki naszych prac przedstawiające krainę śnieżnych czarów oraz dekoracje świąteczne. Zadbaliśmy również o stosowny wystrój sal świetlicy. Na półkach ustawiliśmy kolorowe zimowo – świąteczne papierowe rekwizyty, które wykonywaliśmy z dużym zaangażowaniem i przyjemnością.

Część prac przekazaliśmy na wystawkę do Ośrodka Zdrowia w Piekoszowie, gdzie przez cały rok prezentujemy nasze plastyczne wytwory nawiązujące do zmieniających się pór roku i bieżących kalendarzowych świąt.

Jak co roku, również i tym razem uczestniczyliśmy w gminnym konkursie plastycznym „Boże Narodzenie – ozdoby świątecznego stołu” zorganizowanym przez świetlicę Gimnazjum im. S. Żeromskiego w Piekoszowie. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie świątecznej dekoracji w wybranej przez siebie technice i dowolnej formie. Natomiast głównym celem konkursu było kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji. Wykonaliśmy barwne i ciekawie prezentujące się prace w formie płaskiej, pojedyncze elementy dekoracyjne lub kompozycje. Można je było już zobaczyć w okresie przedświątecznym na wystawie przy wejściu głównym do szkoły, na której organizatorzy wyeksponowali wszystkie prace zgłoszone do konkursu.

Dużym przedsięwzięciem, a zarazem artystycznie twórczym wyzwaniem świetlicy, były przygotowania do przedświątecznej wizyty emerytowanych pracowników naszej szkoły i innych zaproszonych gości uczestniczących  w szkolnych Jasełkach oraz w uroczystej Wigilii.

Zadaniem świetlicy było wykonanie bombek – świątecznych upominków dla zaproszonych gości oraz zadbanie o nastrojowy wystrój sali stołówki szkolnej,  w której odbyło się wigilijne spotkanie pracowników Zespołu Placówek  Oświatowych oraz wielu gości, którzy uświetnili tę uroczystość przypadającą w roku jubileuszowym, w którym obchodzimy stulecie istnienia naszej szkoły. Część przygotowanych przez nas bombek przekazaliśmy do sprzedaży na szkolnym kiermaszu, którego dochód  zasila konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.