Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Wspomnienia z Kaszub

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

W dniach 23 – 29 kwietnia 52 uczniów naszej szkoły wyjechało na „zieloną szkołę” do Łeby. Uczestnicy zobaczyli wiele interesujących miejsc oraz wzięli udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Oto krótki zarys zrealizowanego programu:

  • 24 kwietnia – spacer nad morze, zapoznanie z miastem,  obejrzenie portu jachtowego Marina.
  • 25 kwietnia – wycieczka do Trójmiasta: wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni -  łączenie nauki i zabawy na interaktywnych wystawach, spacer po molo w Sopocie, zwiedzanie gdańskiej starówki z przewodnikiem.
  • 26 kwietnia – wycieczka do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku: udział
  • w tradycyjnym wypieku chleba,  "Historia Polski wyryta w drewnie" – zwiedzanie obiektów z przewodnikiem, m.in.  prawdziwy "dom Sybiraka", zrekonstruowany łagr sowiecki, bunkier "Ptasia Wola" z symulacją nalotu bombowego, "największy fortepian świata" czy popularny "dom do góry nogami". Wszystkie te obiekty - zgodnie ze staropolską tradycją - zbudowane są z drewna. Ściśle także wiążą się z historią, przedstawiają tragiczny los naszych rodaków na obczyźnie i w kraju.
  • 27 kwietnia – wycieczka do Sea Parku w Sarbsku: oceanarium prehistoryczne to miejsce, które sprawia, że oglądający przenoszą się w świat podwodnego życia ogromnych gadów żyjących na Ziemi tysiące lat temu. W fokarium uczniowie mogli obserwować zarówno rodzimy nam gatunek foki szarej,  jak również przyjrzeć się z bliska pochodzącym z Atlantyku kotikom południowoamerykańskim. Ponadto zobaczyli, jak wygląda ich codzienny trening. Dzięki niemu możliwa jest bezstresowa dla zwierząt opieka medyczna. Trening powoduje, że  podopieczni fokarium nie nudzą się, a ich umysły, podobnie jak w naturalnym środowisku, cały czas są pobudzane do działania. Uczniowie zobaczyli makiety największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnej wielkości. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych nt  Biologia Morza Bałtyckiego” oraz „Ochrona środowiska morskiego”.
  • 28 kwietnia – wyprawa melexami do Słowińskiego Parku Narodowego, spacer lasem, wspinanie się na Wydmę Łącką, powrót do wyrzutni rakiet brzegiem morza. Po południu uczestnicy zwiedzili latarnię Stilo i zapoznali się z pracą latarnika.
  • 29 kwietnia – Interaktywne Muzeum Piernika w Toruniu: w odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni odbywa się produkcja pierników według starych receptur w tradycyjny sposób,  posługując się narzędziami, jakich używano 500 lat temu. Uczestnicy wzięli  aktywny udział  w pokazie pomagając wyrobić ciasto piernikowe: przesiewali mąkę, ubijali w moździerzu korzenie, etc. Następnie, przy pomocy oryginalnych form, kształtowali z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabrali jako pamiątkę z muzeum. Gospodarzem pokazu jest słynny Mistrz Piernikarski, któremu pomagają  Wiedźma Korzenna i czeladnicy. Następnie przewodnik, pokazując najciekawsze miejsca w Toruniu, zaprowadził grupę do Domu Legend Toruńskich - połączenia interaktywnego muzeum i teatru - miejsca, które pozwoliło nam przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii.
  • Każdego dnia uczniowie korzystali pod opieką ratownika z basenu znajdującego się w naszym ośrodku Magnat.
  • We wtorek o godzinie 2200zmęczeni, ale  pełni wrażeń wróciliśmy do Piekoszowa.

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.