Wizyta Ks. Biskupa

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

Z okazji wizyty kanonicznej w Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  w Piekoszowie dnia 26 lutego 2019r. gościł w naszej szkole Ksiądz Biskup Marian Florczyk, Ksiądz Proboszcz Zygmunt Kwieciński oraz Pan Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek.

Pan Dyrektor Krzysztof Stępniewski serdecznie powitał przybyłych gości. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, w którym pochwalili się bogatą historią miejscowości Piekoszów, szkoły oraz parafii. Uroczystość uświetnił występ chóru Bonus. Młode artystki pod opieką p. Marii Wiech zaśpiewały między innymi hymn szkoły, który wzbudził zachwyt gości. Dzieci klas młodszych obdarowały Księdza Biskupa pluszowymi misiami. Zwracając się do zebranych, Ksiądz Biskup podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Wyraził również radość z zamiłowania uczniów naszej szkoły do śpiewu i chęci do rozwijania talentów. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej.

Było to niezwykle wzruszające wydarzenie w zyciu naszej szkoły. Pozwoliło dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie i patriotyczne.

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.