W walentynkowej atmosferze

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

 

Walentynki – coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego. Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem św. Walentego z Bawarii i Tyrolu. Stałym elementem walentynek jest wzajemne wręczanie sobie ozdobnych karteczek, upominków w postaci kwiatów, słodyczy i pluszowych maskotek.

W związku z tym sympatycznym świętem dnia 12.02.2019r, nauczyciele bibliotekarze wspólnie z wychowawcami świetlicy: Iwoną Kuban, Beatą Konarską i Jadwigą Król, zorganizowali konkurs recytatorski poezji miłosnej pod hasłem „Miłość jest pełnią życia”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wyłonieni w drodze eliminacji klasowych wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji miłosnej. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa i kultury języka polskiego pośród społeczności uczniowskiej Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie.

  Uczniowie przygotowali wiersze sławnych poetów, których motywem przewodnim była miłość. Tłem dla występujących była barwna, kolorowa dekoracja,  która miały kojarzyć się z nastrojową kawiarenką. Uczniowie biorący udział w konkursie, za swój aktorski trud nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Laureaci konkursu:

I miejsce

Monika Rzepa kl. III c

Maja Borek kl. VII b

II miejsce

Maja Feliszek kl. VII b

Marta Janusz kl. III a

III miejsce

Grzegorz Huk kl. III d

Martyna Śmiglarska kl. VIII a

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Majchrzyk kl. III b

Dawid Cedro kl. III c

Aleksandra Jurek kl. III b

Zuzanna Ziętal kl. III c

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !!!

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.