U Smoka Wawelskiego i w Jaskini Ciemnej

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

W poniedziałek 10 czerwca uczniowie kl.6b, 7a i 7b pod opieką p. Joanny Sochy, p. Beaty Snochowskiej i p. Aleksandry Selmy uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego.

W dawnej stolicy Polski zwiedzili najważniejsze zabytki słuchając ciekawych opowieści pani przewodnik. Żelaznym punktem programu było Wzgórze Wawelskie, m.in. Katedra Wawelska gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć krypty królewskie oraz Dzwon Zygmunt, którego serce wszyscy dotykali licząc – zgodnie z legendą - na spełnienia skrytego marzenia.

Będąc w Krakowie nie można było pominąć Smoka Wawelskiego, który co kilka minut zionął ogniem a także Okna Papieskiego do którego Plantami udała się spacerem wycieczka.

Młodzi turyści zobaczyli również najpiękniejszy w Europie rynek z Sukiennicami po czym przeszli znaną ul. Floriańską do Barbakanu. Pani przewodnik zapoznawała wszystkich z ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych miejsc.

W drodze z Krakowa szkolna wycieczka zatrzymała się w Ojcowskim Parku Narodowym, by choć po części zobaczyć uroki tego miejsca. Uczniowie pod okiem pani przewodnik przeszli jedną z najbardziej malowniczych tras długości ok. 2 km, podczas której weszli do imponującej Jaskini Ciemnej. Zobaczyli również Bramę Krakowską oraz Źródło Miłości, przy którym z radością odpoczęli po gorącym dniu chłodząc się tryskającą wodą.

Mimo uciążliwego upału uczniowie wycieczkę uznali za udaną.

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.