Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Trzecioklasiści w Oblęgorku

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

W dniu 17.10.2023 (wtorek) odbyła się wycieczka integracyjna klas 3 SP w Piekoszowie. Uczniowie, wraz z wychowawcami -  Małgorzatą Pietrzykowską,  Magdaleną Jęczmińską oraz  Ewą Kotwicą mieli okazję zwiedzić okolice pięknego dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. XIX wieczny dworek zbudowany został w stylu eklektycznym w latach 1900-1902. Od strony frontowej zwieńczony jest charakterystycznym kamiennym husarzem. Nad wejściem umiejscowiony jest kamienny herb rodu Sienkiewiczów. Dworek otacza duży park w stylu angielskim, w którym dominują stare dęby i lipy. Uczniowie mieli okazję spędzić w nim czas i podziwiać uroki polskiej złotej jesieni.

Dzieci miały również możliwość skorzystania ze ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, która składa się z kilku tematycznych przystanków. Spacerując tu, płynnie przechodzimy w kolejne strefy, w których poznajemy kolejne aspekty przyrodnicze. Uczniowie mogli poznać świat pszczół, mieszkańców lasu czy proces wyrabiania chleba. Na zakończenie wycieczki każdy upiekł kiełbaskę nad ogniskiem i mógł pograć w gry drużynowe na terenie dworku.

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.