Sukcesy naszych uczennic w konkursie „Czas Wielkanocy” - Wiadomości - 22.04.2021 Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowie
Darmowy Kurs CSS

Dyrekcja ZPO w Piekoszowie uruchamia w roku szkolnym 2021/2022 klasy siódme dwujęzyczne z językiem niemieckim. Dodatkowo rusza nabór do klasy czwartej o profilu sportowym. Szczegóły w zakładkach "Klasa sportowa" i "Nauczanie dwujęzyczne"

Sukcesy naszych uczennic w konkursie „Czas Wielkanocy”

Powiększ

                             

Sukcesy naszych uczennic
w konkursie „Czas Wielkanocy”

                              Okres pandemii to niezwykle trudny czas dla wszystkich. Każdy musiał przezwyciężyć -  mniejszy lub większy - strach związany z nową, niepokojącą sytuacją. W szybki sposób należało opanować  narzędzia  niezbędne  do pracy i nauki zdalnej. A co najważniejsze – każdy z nas musiał nauczyć się inaczej żyć. W czasie reżimu sanitarnego i obostrzeń epidemiologicznych rzadziej spotykamy się bowiem  z bliskimi, przyjaciółmi i znajomymi.

Dlatego bardzo ważne jest, aby w tym trudnym czasie nie dać się nudzie, smutkom i melancholii.

        Nasze dzieci mają niespożytą energię, chęci do działania i pasje, które rozwijają nie tylko na lekcjach, ale także w wolnych chwilach od nauki i prac domowych.

     Tegoroczne czwartoklasistki – Michalinka Nawrocka oraz Marysia Myszura,  dziewczęta obdarzone wieloma  talentami  i niespotykaną często  energią, którą mogłyby obdarować innych,  są doskonałym przykładem twórczej  aktywności. Skupiają się nie tylko na nauce, ale realizują też swoje pasje i hobby. Recytują wiersze, tańczą, śpiewają, tryskają na lekcjach humorem i dowcipem. Chętnie biorą udział w klasowych inicjatywach  i akcjach– tworzą własne teksty  wierszy, opowiadań,  wymyślają niespodzianki dla swych kolegów i koleżanek z klasy. Są nie tylko aktywne, ale też bardzo pomocne i serdeczne.

        W marcu dziewczęta przygotowywały w domu  prace plastyczne pod hasłem „Czas Wielkanocy”. Pogratulujmy tym naszym  skromnym czwartoklasistkom  - Waszym koleżankom, ponieważ  znalazły się  - pośród innych uczniów naszej gminy – wśród laureatów   konkursu  (organizowanego przez BCK w Piekoszowie ).

Michalinka Nawrocka  zdobyła główną nagrodę, a Marysia Myszura  - wyróżnienie.

Dziewczynki to koleżanki i uczą  się w tej samej klasie – IV a, która stanowi  naprawdę cudowny  zespół wspierających się wzajemnie dzieci.

To bardzo miłe, że talent dziewcząt został dostrzeżony, a ich prace – nagrodzone.

        Niech będą przykładem tego, że  w tym trudnym czasie można robić coś więcej, co pozwoli nam się zrelaksować, odprężyć i odpocząć od szkolnej rutyny przy komputerze. Niech zatem... zarażają nas  pasją tworzenia i pogodą ducha!

                                                                                                                                                                     Agnieszka Ginter - Wijas

 

Poniżej nagrodzone prace

 

Praca Michaliny Nawrockiej:

 

Praca Marysi Myszury:

  

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.