Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Przerwa na czytanie

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

W środę 25 października uczniowie  naszej szkoły wzięli  udział w akcji „Przerwa na czytanie”, realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

 Z tej okazji sala zabaw przedszkola zmieniła się w wielką czytelnię, gdzie  w czasie długiej  przerwy , członkowie Samorządu Uczniowskiego, czytali na głos wiersze i bajki uczniom z klas I-III oraz dzieciom z przedszkola. Uczestnicy w czasie głośnego czytania książki Bożeny Piergi pt.: „Dobre wychowanie wierszem”, zapoznały się z zasadami dobrego wychowania, dowiedziały się czym są konwenanse, savoir-vivre, kurtuazja, bon ton, etykieta czy maniery. Bardzo chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Najmłodsi  okazali się wdzięcznymi słuchaczami i nagrodzili gromkimi brawami starsze koleżanki.

W czwartek 26 października do akcji przyłączyli się uczniowie kl. IV-VIII, którzy w „zaczarowanej czytelni”, czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Były to bajki i opowiadania dla najmłodszych, lektury szkolne, powieści młodzieżowe oraz  fantastyczne.  Niektórzy byli tak zaczytani, że nie zauważyli, że przerwa dobiegła końca. Wspólne czytanie  to pokazanie, że razem można więcej i lepiej. 

Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas akcji czytelniczych.

Do zobaczenia za rok!

Nauczyciel- bibliotekarz: Iwona Kuban, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Joanna Janowska-Pisarczyk, Paulina Podgórska, Agnieszka Ginter- Wijas.

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.