Jesienne ekspozycje

Jesienna galeria świetlicy szkolnej

         Jesień to wyjątkowa pora roku, bardzo barwna i dynamiczna. Na co dzień można zaobserwować nieustannie dokonujące się zmiany przede wszystkim w otaczającej nas przyrodzie. Liście zmieniają kolory i opadają z drzew. Dojrzewają owoce. Słoneczna aura ustępuje miejsca jesiennej słocie. Wszystko wokół powoli przemienia się w tajemnicze odcienie szarości. Jesień jednak nie musi być smutna. W nas rozbudza plastyczną inwencję twórczą. 

Podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy wiele prac plastycznych tematycznie związanych z jesienią. Ekspozycje znalazły się w „Galerii świetlicy” w głównym holu szkoły, na korytarzu przed świetlicą oraz w Ośrodku Zdrowia w Piekoszowie.

Jesienne kompozycje powstały w czasie wielu zajęć. Wykonane są przez dzieci z wykorzystaniem wyklejanki z kolorowego papieru oraz w technice malarskiej. Prace zarówno w formie płaskiej, jak i przestrzennej przedstawiają piękno jesieni, kojarzącej się przede wszystkim z bogactwem zmieniających się kolorów obejmujących niemal wszystkie odcienie żółci, czerwieni, zieleni i brązów, a także tej spowitej mgłą. 

Galeria zdjęć

 

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.