Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się w bieżącym roku szkolnym do akcji „Góra Grosza”.

 Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i  dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Nasi uczniowie mają wielkie i ofiarne serca – nasza szkoła w ubiegłym roku uzbierała drugą co do wartości kwotę w Polsce.

W tegorocznej akcji udało nam się zebrać w klasach 1-6 kwotę 2 508,50 zł.

Tradycją szkolnej akcji jest przyznawanie tytułu „Wielkiego Małego Grosika” tej klasie, która zbierze najwyższą kwotę na potrzeby dzieci z domów dziecka.

Tegorocznym zdobywcą tego honorowego wyróżnienia jest klasa 2b wraz z wychowawcą Anną Kumańską. Klasa 2 b uzbierała kwotę 512,79 zł.

GRATULUJEMY!

Drugą co do wartości kwotę zgromadziła klasa 4c z wychowawcą Zenonem Kobiecem , a trzecią klasa 1b z wychowawczynią Małgorzatą Grzelą.

Kwotę przekraczającą dwieście złoty uzbierały również klasy: 5b, 6a, 3b i 3a.

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i  ich Rodzicom za wrażliwość na potrzeby dzieci i włączenie się do naszej akcji oraz skrupulatne przeliczanie zgromadzonych monet! 

Koordynatorzy szkolnej akcji:  Anna Kumańska i  Edyta Sochanowska.

 

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.