Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

Iskry i błyskawice

Powiększ

Na skróty

Zobacz galerię

27 października gościliśmy Pana Piotra Sołkiewicza (Pana Pytalskiego) z Fundacji Narodowej Twórcze Myślenie, który podczas warsztatów „Iskierki i błyskawice” wprowadził drugoklasistów w świat elektryczności. 

Uczniowie klasy 2a, 2b i 2c dzięki przeprowadzonym eksperymentom dowiedzieli się jakie materiały są izolatorami, jak powstaje prąd, jak wytworzyć iskry i jak powstaje błyskawica podczas burzy.  Istotną informacją było, dlaczego nie należy używać podczas burzy telefonów komórkowych. Uczestnicy spotkania za pomocą baterii i łańcucha rąk stworzyli obwód, przez który przepłynął prąd i rozświetlił żarówkę. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można wprawić w ruch metalową puszkę nie dotykając jej.  Te warsztaty dostarczyły dużo wiedzy, wyjaśniły zjawiska zachodzące w przyrodzie, a jednocześnie wyzwoliły dużo emocji. To było kolejne ekscytujące spotkanie z Panem Pytalskim.

Było iskrząco i ekscytująco!

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.